Що собою може представляти комікс, назва якого цілком нелогічна? Невже в світі мальованих історій стиль у вигляді малюнку набагато важливіший за змісту у вигляді сюжету? Чи не через цей стереотип твої предки називають комікси банальними і кажуть, що це журнали для нерозумних діточок? На прикладі коміксу «Молодые Мстители. », який потрапив мені в руки завдяки магазину Ideo-Grafika, постараюсь пояснити, що ж насправді із цих двох аспектів важливіше.

Коли я вперше відкрив цей комікс у крамниці, мене заворожив малюнок. Він насправді дуже оригінальний і барвистий. Художники Джеймі Макіавеллі, Майк Нортон та колорист Метью Уілсон створили занадто привабливу «одежу», по якій ми зазвичай і робимо перший висновок про когось або щось. Малюнок мені візуально нагадав комікси 90-х, проте він якісніше розмальований та більш деталізований. У виданні присутні альтернативні обкладинки до випусків, які ввійшли у примірник. Деякі з них виконані в мультяшному стилі, а деякі – розмальовані в стилі художників 17-го століття. Оригінальні обкладинки нічого особливого з себе не представляють. Власне, як і сюжет.

Спостерігаючи за декількома відеоблогерами на YouTube, я вловив одну річ: вони спеціально не завжди створюють якісний контент. Це відбувається не через брак натхнення, а через так зване «підігрівання аудиторії», яка очікує цікавих відео. Блогери називають це «лінивим контентом». І тепер я розумію, що це поняття належить не тільки до ремесла вироблення відео-контенту, а й всіх медіа-продуктів. Ситуацію зі створенням «Молодих месників» я уявляю собі так: Marvel зібралися на нараду, дали вказівку виготовити другосортний продукт, який би допоміг утримати інтерес читачів, а сценарист Кірон Гіллен змахнув рукою, і побіг писати такий-собі треш-бойовичок. Він попрацював на славу, у нього вийшло те, що просили – сюжет в «Молодих Месниках» однозначно найслабше місце коміксу. Найперше відлякує занадто банальна зав’язка: рідний син Багряної Відьми, Вікан, намагається воскресити матір свого бойфренда Халкінга, з якою потім цілій команді Молодих Месників потрібно буде боротися. Більше розповідати нема про що, адже боротьба відбувається протягом всього коміксу, змінюються декорації, а головні герої, здається, стають ще більш тупими. Зате це єдиний медіа-продукт, який категорично забороняє злапати спойлер: нічого цікавого ж не відбувається. Аж трішки сумно на душі від цього.

До речі, я не помилився, коли написав «бойфренд»: в коміксі справді присутній зв’язок між двома підлітками нетрадиційної сексуальної орієнтації. До їх вибору з розумінням відносяться навіть батьки, і дозволяють в такому молодому віці жити разом! Чесно кажучи, мене трішки це роздратувало. Я розумію, що потрібно всунути геїв або чорношкірих у свій продукт, щоб знизити відсоток невдоволених моралістів, і нормально до цього відношуся. Але це ж комікс про тінейджерів, Молодих Месників, чорт забирай! Логічно, що він повинен подавати приклад саме підліткам, які вчитимуться на помилках молодих супергероїв. Комікс «Молоді Месники» нехай і висвітлює нетрадиційні сексуальні зв’язки, проте не справляється з поставленою задачею показувати правильні вчинки. Герої коміксу поступають нелогічно і експресивно, ведуть себе як звичайнісінькі діти.

Другим недоліком «сюжетного модулю» є звурджена подача історії. Я вловив лиш одне, – вона зовсім нецікава та дитяча, а тому розрахована тільки на категорію «до 10 років». Але комісія з регулювання вікових обмежень не погодилась (чорношкірі феміністи нетрадиційної сексуальної орієнтації, привіт!). Коміксу присвоїли рейтинг «18+». Розрахований на дорослих продукт міг би завоювати серця неповнолітніх, якби не надто сильна турбота Marvel про почуття геїв.

Якщо ти покажеш батькам «Молодые Мстители: Стиль > Содержние», предки скажуть «Ми ж говорили! Комікси – це низькоінтелектуальний виріб для дітей». Тому, покажи їм краще «Максима Осу». А з «Молодих Месників» повирізай сторінки і повішай на свою обдерту до цегли стінку: саме там йому місце.

Та годі про погане. У видавництва вийшло надрукувати партію якісних примірників. Комікс склеєний на славу, м’яка палітурка з часом не зіпсується, переклад порівняно з першоджерелом чудовий. Помітив лише один промах перекладачів, та він не надто суттєвий, щоб про нього згадувати. Хоча, я вже почав, тому ось, тримай приклад *поставлю ниже картинку*. Не рекомендовано дивитися на це перфекціоністам!

Висновок

Головним мінусом коміксу «Молодые Мстители: Стиль > Содержние» є абсолютно ВСЕ, окрім якісної збірки чудових та детальних малюнків у кращих традиціях 90-х. Я б не закидав його сміттям, якби не вважав найважливішою в іграх, фільмах, серіалах, літературі саме історію. Візуально він дуже крутий, стильний та створений зі смаком, проте якщо опустити капот і завести мотор, – навіть не заведеться. Сподіваюсь, в другому томі Кірон Гіллен зміг реалізувати все те, що в першому мені не сподобалося. На жаль, придбати комікс варто тільки через красивий арт, і не причиною більше. Гіршим сюжетом може «похвалитися» хіба що Batman Inc, який мені оглядати, слава Богу, ще не приходилося.

Плюси

  • Хороша верстка
  • Чудовий малюнок
  • Вдало підібрані кольори

Мінуси

  • Дитячий сюжет
  • Нелогічна постановка
  • Тупуваті герої
Молодые Мстители

Автор Олексій Гаванчук. Огляд публікується за погодженням з автором