Часом буває так, що якийсь мега-популярний фендом пронісся повз тебе, не зачепив. Але одного дня, коли вже вийшла купа книжок, коміксів, відеоігор, настільних ігор тощо, раптом усвідомлюєш, що тобі цікаво поринути у цей світ. Проте збіса страшно починати ознайомлення, бо надто багато усього вигадано і випущено.

Або буває навпаки — ти вижер увесь контент якогось фендому, але одного дня тебе накриває незборимим бажанням ще раз усе перечитати і переграти. Однак ти вже не той безтурботний школяр/студент і часу на повторну прогулянку улюбленим світом вже нема.

Саме для таких випадків існують енциклопедії накшталт «Світ відьмака». У цьому доволі стислому, але змістовному довіднику по комп’ютерній грі видавництву Dark Horse вдалося зібрати найголовнішу і найцікавішу інформацію про знайомий із дитинства світ Ґеральта Рівійського. Із неї можна починати знайомство з цим світом. Потім, звісно, все одно зацікавитеся і книжками, й іграми, і коміксами і всім-всім-всім, але загальне уявлення про персонажів, географію, політику, раси, флору і фауну континенту отримаєте, аж бігом, до того ж без водички і охайно структуровано.

Мені до рук ця доволі важка книжка потрапила невзабарі після виходу «Відьмак 3: Дикий гін» і подарувала кілька приємних вечорів. Хвалити «Світ відьмака» можна і за розкішну тверду палітурку, і за вельми зграбну верстку, і за пречудові арти-панорами та моделі пресонажів з ігор. Однак усе це форма, а як відомо, більшість енциклопедій по іграх мають доволі слабкий зміст. Проте не ця.

Сподобалося, що кожний розділ подано із вуст когось із персонажів саги. Погодьтеся, приємно ще раз вислухати монолог Віллентретенмерта про світ і його мешканців чи насолодитися піднесеним стилем мовлення знаменитого поета Любистка, коли той переповідатиме біографію Білого Вовка та супутні історичні події. А як же щемить серденько після подій третьої гри у розділі про відьмаків, який написав добрий дядько Весемір…

Через вроджену неуважність я часто гублю подробиці, коли доводиться опрацьовувати великий масив інформації. А книжкова сага та відеоігрова трилогії про Ґеральта — це доволі поважне вмістилище інформації. Тому довідник «Світ відьмака» допоміг мені не лише пригадати, але й впорядкувати у пам’яті важливі відомості про влаштування цього похмуро казкового світу.

Останній розділ довідника присвячений повному переказу сюжету ігор, проте є трішки подробиць і про книжкове першоджерело, продовженням якого і є знаменита фентезійна трилогія ігор. І якщо ви справді давніше гралися у якусь із попередніх частин серії та не маєте часу на перепроходження, то досить почитати прекрасно ілюстрований розділ та збурити в пам’яті події і пригоди минулих днів.

Словом, «Світ відьмака» — це доладний підручник усякого фаната книжок та ігор про Ґеральта або добрий початок для тих, хто лишень починає знайоство зі світом. Стане чудовим надбанням колекціонерам, допоможе пригадати основні подробиці сюжету, дасть вичерпну інформацію про зловорожих представників місцевої фауни і просто грітиме душу прохолодними вечорами у світлі свічок.

Автор: Олекса Мельник