Огляд артбука Total War

16 років серія ігор Total War вгамовує завойовницьку жагу гравців. Іграм від Creative Assembly вдалося не тільки пережити еру розквіту стратегій, а й залишитися чи не єдиним представником жанру. Не дивлячись на практичну відсутність конкуренції Total War постійно еволюціонує: збільшуються масштаби, якість графіки, кількість воїнів на полі бою. Однак багатьом геймерам серія сподобалася через вдало переданий історичний сетинг і першу скрипку в перенесенні духу епохи зіграли художники. Тому не дивно, що з анонсом артбуку The Art of Total War охочих отримати таку красу було чимало.

Total War

Візуально артбук справляє враження енциклопедії і це пов’язано не тільки з його розміром, а й з головним малюнком, на якому зображені хрестоносець, римлянин і самурай. Якщо артбук поставити в книжковому магазині в секції “Історія” – даю гарантію, що пересічні покупці не відразу здогадаються, що перед ними не зовсім стандартна книга про класичну історію. Лише заголовок міг би виокремити альбом з натовпу; річ у тім, що оригінальна назва артбуку – The Art of Total War (дослівний переклад без прив’язки до власної назви – Мистецтво Глобальної війни), а російська версія отримала більш уточнюючу назву “Мир игры Total War”, зрозуміло, що це було навмисно зроблено локалізаторами для впізнаваності бренду. Дивно, але з російської версії зник напис на дні обкладинки “From the samurai of Japan to the legions of North”. Твердий матеріал палітурки додає артбуку масивності і солідності.

Total War

Тепер перейдемо до найцікавішого – вміст артбуку. Автори вмістили 196 сторінок високоякісних і надзвичайно деталізованих артів з усіх ігор Total War окрім Total War: Warhammer, яка на момент виходу артбуку ще була на стадії розробки. Місце знайшлося і для не зовсім хардкорних ігор серії: Total War Battles: Kingdom і Total War Battles: Shogun. Перші 10 сторінок присвячені історії створенню студії Creative Assembly. Текст читається легко, оскільки він оформлений у розповідному стилі від імені Майка Сімпсона  – креативного директора серії Total War. Далі зміст йде не за хронологією виходу ігор, а за історичною епохою, тобто спочатку йдуть арти та історія усіх Сьогунів, потім Medieval і так далі. Такий розподіл зручніший, адже зразу видно як відрізняється художній стиль ігор початку і кінця 2000-х.

Total War

5 років тому я придбав колекційне видання Total War: Shogun 2, до складу якого входив  артбук. За розміром він десь як залікова книжка без твердої палітурки приблизно на 20 сторінок. Приємно, що всі арти з того артбуку перекочували в The Art of Total War, відкривши нові елементи, які я раніше не помічав через малу роздільну здатність малюнків. Власне Сьогуну дісталось чи не найбільше сторінок через кількість ігор і багатий історичний бекграунд. Чимало артів присвячено архітектурі, описи будівель розписані до найдрібніших деталей в прямому і переносному значенні. Деякі написи локалізовані настільки дрібним шрифтом, що без лінз не прочитаєш. Опис артів не лише розповідає історію малюнків, в тексті також багато пояснень чому розробники використали цей варіант, а не інший, звідки вони черпали натхнення і до кого зверталися за допомогою в реалізації своїх ідей. Наприклад карта Японії зразка 1848 року, яку придбав один з розробників Total War: Shogun 2, стала прототипом для мапи кампанії в Total War: Shogun 2: Fall of the Samurai. А щоб досягти найбільшої точності в проектуванні морських суден в Empire: Total War Creative Assembly уклала екслюзивний договір з Національним морським музеєм в Грінвічі, і такі історії трапляються ледь не на кожній сторінці артбуку.

Total War

Поглянувши на арти Total War: Empire, ви точно закохаєтеся в The Art of Total War. Починаючи з Імперії команду художників поповнив Радо Явор. За рахунок використання сонячного світла в своїх роботах, йому вдалося створити не просто малюнки, а справжні витвори мистецтва, які не гріх показувати в галереях Старої Європи. Робіт настільки багато, що, на жаль, їх не змогли вмістити в об’єм артбука, тому багато праць художника зображені у вигляді мініатюр. Агресивна рекламна політика видавця гри залишила за бортом дійсно геніальні роботи на користь нових мобільних проектів. Тому і виходить, що арти Total War Battles: Kingdom займають більше місця ніж малюнки Total War: Attila. Не забули автори присвятити кілька сторінок новому MOBA проекту під назвою Total War: Arena, який припав до душі багатьом українським геймерам.

Total War

Артбук точно сподобається фанатам серії, адже під час його перегляду читача постійно переслідує бажання запустити улюблений Total War і засісти на кілька вечорів, розбудовуючи свою імперію. Для тих, хто не знайомий з іграми від Creative Assembly, The Art of Total War стане чудовим вступом, і завдяки класним артам детально ознайомить з усіма проектами серії Total War. Наполегливо рекомендую артбук до придбання усім колекціонерам, тому що лише в The Art of Total War можна зустріти надзвичайно деталізовані картини штурму середньовічного міста, які займають 2 сторінки альбому.

Автор огляду Олег Онопрієнко.