Прочитавши усі 5 томів, що вийшли на даний момент на російській мові, я хочу поділитись з вами своєю скромною думкою про комікс «Сага». Скажу одразу, що комікс мені дуже сподобався. Я від нього у захваті. І вже починаю собі майструвати костюм Принца Робота IV на наступний київський Comic Con.
Комікс «Сага» став бестселлером в США. На даний момент він не поступається у популярності найкращим коміксам Marvel та DC. Переможець Eisner, Harwey та Hugo Awards в декількох номінаціях. «Сагу» оцінили критики, а кількість шанувальників зростає з кожним місяцем у неймовірних маштабах.
Автор серії Брайан К. Вон («Льви Багдаду» та «Y: Остання людина») придумав ідею коміксу ще в дитинстві. Він надихався «Зоряними війнами». З народженням другої дочки, він зрозумів, що має поєднати у наступному своєму коміксі тему батьківства з космічними пригодами. Так і з’явилась ідея коміксу «Сага».
Художниця Фіона Степлз («Арчі»), при створенні малюнку для «Саги», надихалася стилем комп’ютерних ігор та японською анімацією. Її стиль просто неповторний. Саме вона запропонувала ідею дерев’яних космічних кораблів, які стали важливою частиною стилю.
Я безмежно радий, що їхній дует продовжує творити цю серію разом, адже є багато інших коміксів, де художник міняється кожні пару випусків, і мене це дуже бісить, адже тільки ти звикаєш до одного стилю, як його одразу ж міняють на кардинально інший.
Комікс «Сага» в країнах СНГ випустило видавництво XL Media. Вони перевели на російську мову 5 томів (в США на сьогодні налічується 6 томів). До того ж вони видали комікс у твердій обкладинці, за що я особисто їм вдячний
Гаразд, варто вже розповісти про сюжет коміксу.
Галактика охоплена війною. Йде протистояння між двома расами. З одної сторони – крилатий народ техніків Лендфоллу, а з другої – рогаті маги з Вінця. Алана і Марко – це представники різних рас, проте вони закохуються один в одного, як Ромео і Джельєтта. У них народжується дочка Хейзел, яка має одночасно і рога, і крила. Новонароджене «міжрасове» дитя знаходиться поза законом. Тому уряди обох планет наймають фрілансерів (в даному розумінні – найомних вбивць): Волю та Принца Робота IV.
Варто зазначити, що вся історія розповідається від імені Хейзел, яка щойно народилася. Так, це дивно звучить. Проте, це дає нам небачений раніше досвід, адже вона розповідає про всі події вже у дорослому віці і все це лише її спогади про минуле, тому вона може нам натякнути на певні події у майбутньому чи пояснити вчинок героя.
Всесвіт у коміксі надзвичайно продуманний, кількість персонажів постійно збільшується, а сама історія стає дедалі маштабнішою. Брайан К. Вон дуже уміло вводить нових героїв і настільки реально прописує їх характер, що ти обов’язково запам’ятаєш усіх по іменах, а не як у «Грі престолів» (безликий вбивця, чувак без члену, подружка Тіріона).
До речі, серію часто порівнюють з «Грою престолів» та «Зоряними війнами». Після прочитання першого тому, я взагалі не побачив ніяких паралелей. Проте зараз, після 5 тому, я вже розумію, що спільне таки є. По-перше, велика кількість шокуючих сметрей героїв «Саги» дуже нагадує «Гру престолів». По-друге, в коміксі не залишилось жодного персонажу, який не втратив би частину тіла чи не пережив би повний #%&. Все настільки змінилось за 5 томів, що я просто в шоці. Я навіть не представляю, що може бути далі.
З «Зоряними війнами» «Сагу» поєднують футуристичний всесвіт з міжпланетними війнами та галактичні подорожі. Проте сам автор жартома казав про свою серію, що це «Зоряні війни» для збоченців. Тут справді є сексуальні сцени і вистачає деяких непристойностей, що все це інколи краще читати особисто й в дуже інтимних обставинах, бо навіть мені буває соромно.
У світі «Саги» ви знайдете багато чудернацьких та незвичайних речей, наприклад: брехливу кішку, яка вміє розпізнавати правду і брехню (з нею, до речі, пов’язано декілька комічних моментів); планету Секстиліон, яка задовольняє усі сексуальні примхи (оох, мені б попасти на таку чудову планетку); роботів, які розмножуються як звичайні люди і мають замість голови телевізор.
Персонажі «Саги» досконало прописані, вони надзвичайно автентичні. Марко і Алана не схожі на супергероїв, які хочуть зупинити міжгалактичну війну. Їх мета – це жити в спокої та дбати про дочку. Вони повністю реалізовані люди, які дуже люблять один одного, іноді сваряться, займаються сексом, дражнять один одного.
Злодії в коміксі мають цілком зрозумілі мотиви. Принц Робот IV – ветеран війни, майбутній король планети роботів. Його практично примушують відправитись на пошуки Алани і Марко. Єдине бажання Принца – це якомога скоріше справитись з завданням, щоб повернутись до сім’ї. В той час як Воля практично одразу відмовляється від роботи з пошуку головних героїв, щоб врятувати 6-річну рабиню. Деякі злодії можуть взагалі перетворитись на позитивних персонажів через дію певних обставин.
Наймиліший персонаж це, безперечно, Хейзел. Комікс починається з її народження, показує нам її перші кроки, оп, і їй вже 6 років. В її уста вкладено найбільш цікаві думки пов’язані з батьківством, дорослим життям, відповідальністю та взаємостосункам. Навколо Хейзел обертається весь сюжет. Нам розповідають як прекрасно мати дитину, і як формується думка про виховання дітей у батьків. Погодьтеся, у наші часи сімейні цінності у коміксах – це рідкість.
Комікс, який набрав шалених обертів у перших двох томах, продовжує нестись на шаленій швидкості, видаючи неймовірні сюжетні повороти в 5-му томі. Він не скочується до банальщини, не набридає, не використовує самоповтори, як будь-якиий комікс Marvel чи DC.
«Сага» – це унікальний комікс, справжній феномен, який вже займає своє почесне місце серед найкращих коміксів усіх часів. Ця серія наповнена креативністю, романтикою, екшеном, гумором, драмою, філософськими думками, порадами молодим батькам і вона вам точно сподобається.
Автор огляду Засипкін Євгеній. Ексклюзивно для ideo-grafika.com
Космічні пригоди, жіночі персонажі, злодії, які “можуть взагалі перетворитись на позитивних персонажів” — схоже треба читати ;)