Всесвіт MARVEL налічує безліч супергероїв. Напевне, борців зі злочинністю багато не буває. Одні з найважливіших супергероїв цього світу – це мутанти. А найвідоміша команда дітей Атома – це Люди Ікс.

Історія Людей Ікс почалася 1963 року з першого випуска «The X-Men» і продовжується до наших днів. Перша команда мутантів включала до себе Янгола, Звіра, Циклопа, Людину-Кригу та єдину дівчину з цієї п’ятірки – Джину Грей. Протягом багатьох років команда розвивалася, вчилася та рятувала людей і весь світ від лиходіїв. З роками змінювався й склад команди, тож тепер багато молодих читачів коміксів, які не застали оригінальний склад і не можуть прочитати про них жодної історії, можливо, переймаються питанням – а якими саме вони були?

На щастя, через багато часу один із найвідоміших сценаристів коміксів сучасності, Брайан Майкл Бендіс, дає відповідь на це питання і повертає п’ятірку молодих мутантів на сторінки коміксів. І не просто повертає, а переносить у наш час в серії «Нові Люди Ікс» (в оригіналі – «All-new X-Men») в межах проекту MARVEL NOW! Перший том нової серії, хто б сумнівався, виходить під назвою «Перші Люди Ікс».  Безперечно, це чудовий маркетинговий пірует, який повинен привернути увагу нового покоління фанатів серії, і дасть привід для радості «ветеранам», які слідкують за пригодами мутантів вже дуже давно.

Чого нам слід очікувати від нової серії? По-перше, великих змін. Адже молода команда вирушила у часі з самого початку їхнього існування в ролі Людей Ікс, а це може призвести до зникнення цілої реальності, про яку нам розповідали всі ці роки в коміксах MARVEL. Люди Ікс за період свого існування добряче вплинули на безліч важливих для всесвіту подій, і будь які суттєві зміни створять новий світ, нову історію. Або автор підготував для нас зовсім непередбачуваний фінал. Поки що, цього ми знати не можемо, але дізнаємося в кросовері «Битва Атома», події якого відбуватимуться одразу після третього тому «Нових Людей Ікс».

На Бендіса покладається важлива задача по переформатуванню усієї історії існування мутантів. І, не звертаючи уваги як дехто гарчить в його бік, я гадаю, що Майк знову блискуче впорається з цією місією. Адже саме він подарував нам такі чудові історії, як The House of M, Secret Invasion, Secret War та багато інших.

Художником нової серії став талановитий Стюарт Іммонен, який майстерно передає своїм малюнком атмосферу тієї самої первісної команди, з якої все і почалося.

Напевне, зараз всім дуже цікаво, як відреагують старші версії на появу самих себе з минулого, і що вийде з цього задуму? Навіщо Перші Люди Ікс перенеслись у часі, порушивши всі правила всесвіту? І кого їм потрібно зустріти, аби впевнитись, що не такого майбутнього вони прагнули? Відповіді на ці питання ви дізнаєтесь, прочитавши перший том цієї захопливої історії.

Автор огляду Олег Катунін. Публікується за погодженням з автором.