«Харли Квинн: Красотка в Городе» — видання, випущене в СНД завдяки спільній роботі DC Comics і видавництва «Азбука». Комікс виходив в США щомісяця, починаючи з 2013 року завдяки активним, вульгарним, цікавим Аманді Коннер і Джиммі Пальміотті, та величезній команді художників, в яку входять селебрітіс образотворчого мистецтва: Чед Гардін, Стефан Ру, Алекс Сінклер, Пол Маунтс та інші. У перший том коміксу потрапило 9 випусків — Harley Quinn #0-8.
Гарлі, як і любитель чімічанги Дедпул, догадується, що вона — персонаж коміксу. Сценаристи «Харли Квинн: Красотка в Городе», щоб розвеселити читача, придумали крутий прийом: коханці Містера Джея доведеться вибрати художника, який і намалює сольник. Красуня кидає жереб разом з письменниками, які спілкуються з нею на сторінках видання. Вибори художника проходять яскраво: фарби змінюються зі швидкістю світла, автори жартують один над одним, а майстер, який намалював окрему смугу, намагається відігнати конкурентів від вже завойованого місця під сонцем. Такого набору трешу, гумору, підколок і посилань на інші медіа-продукти я не бачив ще з часів гри Retro City Rampage. В самому початку кидається в очі сцена, скопійована з «Бетмен: Тихо!», в якій Гарлі Квінн разом з Джокером напали на театр Готема, і майже пришили Темного лицаря. Аманда Коннер і Джиммі Пальміотті лишень поміняли всі репліки, щоб ті більше підходили за сценарієм і відповідали дамі в чорно-червоному вбранні. До слова, Бетмен залишився живий, постраждала тільки його гордість — сценаристи розкрили особистість Людини-летючої миші. Я б не здивувався, якби DC Comics визнали цю історію з викриття особи Бетсі канонічною. Було б, принаймні, прикольно.
Як би ти відреагував на олівцевий начерк, який потрапив у фінальну версію коміксу? Адам Хьюз, що прославився малюнками в коміксі Fables і роботою над серією коміксів по Star Wars, опублікував в «Харли Квинн: Красотка в городе» лише … ескіз! Якщо ти подумав, що я жартую — це не так. Завдяки добірній солянці з чорнового малюнку і діалогу Харлі з Амандою Коннер, можна продовжити собі життя, за розрахунками вчених, на 13 з половиною років.
Головна героїня сама пише правила. На жаль, їй довелося вбити майже всіх художників. Дівиця залишила в живих лише зграю найкрутіших — Чеда Хардіна, Стефану Ру і Алекса Сінклера. Їм дуже пощастило потрапити в рабство до «Красуні з великого міста» на цілих вісім випусків, які увійшли до першого тому.
Сидячи рік в ув’язненні, художники усвідомили одну річ: Гарлі — перфекціоністка. Майстри образотворчого мистецтва дорисовували кожен випуск вчасно, картинки насичували різнокольоровими фарбами, як і личить коміксу про Гарлі Квінн, а також засунули туди багато посилань на інших персонажів DC Comics. Наприклад, логотипи Супермена і Бетмена, про яких вільно згадують і сценаристи.
У мене навіть палець не повернеться написати, що сюжет в «Харли Квинн: Красотка в городе» примітивний, адже гарнюня Квінн сидить поруч і наглядає за кожною буквою, що ллється з моєї свідомості. Отож, початок історії коміксу абсолютно простенький: під’їжджає до Гарлі якийсь чорношкірий мужичок, і запевняє головну героїню, що їй належить чотириповерховий будинок в Нью-Йорку, причому розташований він майже на березі океану! Я впевнений, що ніхто б не відмовився від пропозиції підписати папери, і відхопити ласий шматочок від заповітної американської мрії. Гарлі Квінн — і поготів. Циркачка Акробатка не обдумуючи ризики, сідає на переповнений «найважливішими речами» байк, і їде підкорювати східне узбережжя Сполучених Штатів Америки. Тобі відомо, мій друг, що Гарлі Квінн — найрозшукуваніша жінка-вбивця з усіх існуючих. По дорозі в Нью-Йорк вона дізнається, що хтось за нею полює (головорізи з п’ятьох округів штату, якщо бути точним). Красуні Квінн доведеться вияснити особистість таємного замовника, і прибрати його з дороги.
Якщо ти розумна людина, що не виглядає з-під спідниці матері, і потребує більше серйозних сюжетів, можеш навіть не дивитися в бік першого тому «Харли Квинн: Красотка в городе». У коміксі про одного з найвеселіших і найбожевільніших персонажів сучасності важлива атмосфера жорстокого бойовика, побудована за допомогою психованої протагоністки; вдалі жарти, що вириваються з мізків сценаристів, як патока з крохмалю; і дурні ситуації, яких в коміксі — величезна кількість. Аманда Коннер славиться своєю любов’ю до вульгарних дрібничок, і їй вдалося пропустити крізь цензуру DC персональні водонепроникні масажери. Боюся уявити, навіщо героям користуватися вібруючим масажером у ванні / душі. Чи це тільки я такий збоченець?
Якщо ти естет, доводжу до твого відому, що видання оснащене твердою обкладинкою і наповнене найвеселішими в світі 232 сторінками. Крім коміксу ти зможеш знайти нариси декількох сцен, три варіанти малювання Гарлі Квінн, пояснення найяскравіших моментів і навіть словник ідиш! Примітки, до речі, рекомендую прочитати. Так ти зрозумієш те, що до тебе не дійшло раніше. Сміх зайвим не буває.
Якщо тобі не вистачає веселощів, перестань нарешті вдихати звеселяючий газ, і купи перший том «Харли Квинн: Красотка в городе». А якщо у тебе почуття гумору навіть нижче, ніж в прибиральниці нашої редакції, — не бійся. АрлеКвін і ЧСВ підвищить, і жартувати навчить!
плюси | мінуси |
|
|
Автор огляду Олексій Гаваньчук. Публікується за погодженням з автором.
Залишити коментар
You must be logged in to post a comment.