Дедпул та мертві президенти

Всім привіт!

Розпочинаю свій огляд та виклад вражень від прочитаного коміксу “Дедпул. Мертві президенти”. Отож, поїхали.

Перше, що ми бачимо, дивлячись на цей комікс, звісно, обкладинка. В мене вона викликає двоякі враження. З першого погляду, ніби все ок. Дедпул у вільному (а можливо, і не зовсім вільному) польоті з пістолів вичищає зубний камінь Годзілі (чи що це за зелена гидота?). Бачите, скільки там того каміння назбиралось?! Так що, зубки чистити потрібно. Але стривайте! Придивившись, я бачу, що то не зовсім камінь вилітає із роззявленої пащеки. Точніше, то зовсім не камінь, а… Так, котики-собачки. Цікаво. Ну, в крайньому випадку, мали б вилітати мертві президенти. Судячи з назви.

Враховуючи те, що комікс містить варіативні обкладинки, особисто я підібрав би якусь «дослівнішу». Але я не автор і не сценарист, навіть не художник.

Я, взагалі, вперше прочитав комікс. І, не побоюсь сказати, вперше пишу огляд на нього. Тому, бувалі гіки навряд чи знайдуть в моїх одкровеннях щось нове для себе (спробувати ж можна, ага).

Тому, якщо рівень довіри у вас ще не пролетів нижче позначки нуль, то я продовжу. Дякую.

Для мене, як волохатого товстолоба із Неандерталії (в плані коміксів. Не настільки все запущено загалом), цікавим стало сполучення «MARVEL NOW». Ну, що таке Марвел я знав. Знав, навіть, що з англійської це перекладається як «диво». Диво Зараз. Зараз? Вже? Ем…де ж воно? Виявляється, все набагато простіше. Справа в тому, що «Marvel NOW!»  – назва, під якою з жовтня 2012 відбувається перезапуск старих і запуск нових серій коміксів американського видавництва «Marvel Comics». В рамках ініціативи «Marvel NOW!» будуть запущені такі серії коміксів, як «Uncanny Avengers», «All-New X-Men», «Avengers Arena», «The Superior Spider-Man» і багато інших. Основною ціллю такої ініціативи являється не що інше, як залучення, привертання уваги нових читачів.

Як бачимо з тієї ж обкладинки, авторами сценарію є Джері Дагган та Брайан Посен. Тоні Мур, відповідно, художник.

Окей, залишимо обкладинку в спокої. Подивимось, що ховається за нею.

У випуск ввійшли комікси Дедпул № 1-6, а також галерея обкладинок, чудові ілюстрації, якісний папір, бійки, стрілянина і купа жартів. А ще – неперевершений запах нового чтива…м-м-м.

Перша частина – «На Вейда уповаємо». Добре, що не Вілсона… Нікого не нагадує? Пояснюю. Дедпул (Вейд Вінстон Вілсон). Дефстроук (Слейд Вілсон). Так, мова йде про переплетіння героїв Marvel та DC, про відомий, визнаний автором факт копії улюбленого персонажа: наш «Червоний Псих» (один із псевдонімів Дедпула) «пішов» від Дефстроука. Але на тому, що обидва чудово використовують мечі, різну вогнепальну зброю і є найманцями, їх схожість закінчується. Дедпул постійно жартує, дар регенерації розвинув (ли) до космічних висот, плюс він якось усвідомив, що являється персонажем коміксу і час від часу може звертатись до нас зі сторінок випуску. До речі, він не один такий. Ну, та ви знаєте.

Добре. Де мертві президенти? Перші сторінки коміксу не дають відповідей на це питання. Скажу більше, другі сторінки теж!

Як бачимо – ні президентів (живих чи мертвих), ні Дедпула.

Цей, як для Вейда – затовстий, а той, що з правого боку – кольором шкіри не вписується до мертвих…

Що за ниття? Щось не те.

Проте, ми зустрічаємо розмальованого «карлсона»-некроманта в … кілті (предмет національного шотландського чоловічого одягу у вигляді спідниці, традиційний одяг шотландських горців), який з книжкою в руках щось говорить незрозумілою мені мовою.

Збиває з пантелику і нашивка на його рукаві.

Придивитесь уважніше, коли читатимете цей комікс.

Гаразд, сценаристи, нема президентів, так де ж Дедпул?! Натомість, нам на блюдечку подають Капітана Америку. Ем, що? Який своїм щитом перериває невиразні і незрозумілі бормотання «карлсона». Хоча, так, вже пізно. «Кеп» не встиг.  Ось і перший президент! Якщо точніше, не перший, а 33-й – Гаррі Трумен. Некромант точно десь прорахувався (відповідь Гаррі явне тому підтвердження), викликавши для рятування країни того, хто був ініціатором бомбардування Хіросіми і Нагасакі. Але, хто зна, що в головах у тих чаклунів? Тим більше, коли вони носять спідницю, являючись, чоловіком. Ні, під спідницю не заглядав, але ж борода!!!

Згоден, теж не показник в наш час …

А тим часом «Кеп» вже на перших сторінках газет.

З мертвим Труменом покінчено! Цікаво звучить.

Що ми маємо? Занепад моралі в Америці / патріот-некромант-в-кілті / Капітан Америка / вдруге мертвий 33-й президент…

Я все ще не зустрів Дедпула.

Нема сили терпіти далі і перегортаю комікс. “Дэдпул. Мертвые президенты” — Команда мертвих американських президентів — починаючи від Вашингтона, і закінчуючи Фордом — була піднята з могил і почала тероризувати своїх співгромадян. Найбільші герої Marvel не могли дозволити відкрито полювати на американських патріотів, підставивши власний імідж під удар. Лише людина, що володіє вже вкрай заплямованою репутацією, по суті своїй є озброєним до зубів божевільним, здатний впоратися з настільки огидним завданням. Але хто у всесвіті Marvel стане бруднити руки, вбиваючи глав держави? Прийшов час Дедпула

Ах, ось він де був! Напевно, захопився чисткою зубів «ящірки з обкладинки», підсковзнувся на язиці і провалився в її бездонне черево. Інших логічних пояснень я не знаходжу.

Там же (у череві), судячи з коміксу, він зустрів Тора. Ні, я правильно написав: не торта (що було б доречніше), а Тора. Знаєте, такий, з молотом, бог.

А далі… Далі понеслось!!!

Мертвяки лізуть звідусіль. Кожен хоче знищити країну і збудувати на її місці кращу. Риторичне питання – чому не будують кращу, коли «мотають» свої строки президентства?!

І з усім цим має впоратись найманець, бо еліта геройська не хоче бруднити руки (максимум – щити і молоти).

Але не хвилюйтесь! Дедпул в цій битві не один. У нього є невидимий товариш. Справді! Його не видно, але він є. Щоправда, Вейд спершу штиркнув його своєю катаною. Ну, подумаєш, черепушка ще не зовсім відновилась після пострілу президента-винищувача-вампірів.

Ні-ні, опускайте очі нижче і продовжуйте читати – це не той товариш, про якого я говорив!!!

все, заспокоїлись?

А потім…потім зоопарк / космос / Доктор Стрендж / розкриття таємниці нашивки на рукаві некроманта і багато жартів. Знаєте, я у свої тридцять 3 ер, читаючи цей комікс, декілька разів вголос «заржав».

Взагалі, перше знайомство із Дедпулом відбулось через трейлер до однойменного фільму. Так! Аж так пізно. Сказати, що фільм справив аж якесь особливе враження – не скажу. Треш-угар. Комікс – зовсім інша справа. Все відбувається в наших головах, розумієте?! А на екрані ми бачимо вже те, що відбулось у чиїйсь довбешці. Можна сказати, що і тут теж все вирішено за нас – малюнки. Але ні, комікс ти читаєш. В крайньому випадку я так роблю, а тоді вже доповнюю свою фантазію артом художників. І, взагалі, доповнюю прочитане інформацією.

Для прикладу, бійка Дедпула в космосі…

Фільм «Бонзо, час спати» 1951 року. В ньому, дійсно, після повернення зі служби, знявся Рейган – це його дубасить наш герой. Не знаю, чи за фільм, чи за те, що той (Рейган) у 1989 році публічно зізнався, що першим ділом читає стріп про «Спайдермена» (а не про Дедпула) у вранішньому випуску газети. І наплювати, що Вейда тоді ще не було!

Як відомо, він був створений художником Робом Лайфілдом і письменником Фабіаном Ніціеза і вперше з’явився в коміксі «The New Mutants» № 98 (лютий 1991).

Так ось, кажу я, все це неважливо. По якій причині, чому так, а не інакше він розправляється із мертвими президентами, чи був він створений, коли хтось там читав комікс про іншого героя… В даному випадку фактом лишається те, що ось за цією «милою мордашкою» і жартами ховається не визнаний антигерой, а герой визнаний. Хоча б у когось в голові. Здатен на переживання і біль. І саме через це я сприймаю його не як визнаного фріка, а героя, хоч трохи і дивакуватого.

«Люди думають, ти герой завжди. Прокинувся героєм, зуби чистиш — герой, на роботі — герой. Ні, не так. Тільки декілька миттєвостей в житті вирішують, герой ти чи ні. Коли робиш важливий вибір, чимось жертвуєш, товариша рятуєш, милуєш ворога… Ось в такі моменти з речей спадає все зайве. Ми постаємо в істинному світлі» (цитата з фільму Дедпул).

тут мають

бути соплі

і сльози.

Автор огляду Святослав Остапюк. ексклюзивно для ideo-grafika.com