В 2012 році світ побачив першу частину фільму «Месники», який став одним з найбільш касових фільмів року та поповнив армію фанатів Марвел. Залізна людина, Капітан Америка, Тор, Халк, Хоукай (він же Соколине око), Чорна вдова – всі вони об’єднались в одну команду, щоб боротися зі злом. Після виходу фільму кожен обрав свого улюбленця. Комусь до вподоби харизматичний та веселий Тоні Старк, хтось преться від доблесного Капітана Америки, дорослий глядач чоловічої статі однозначно закохався в Чорну вдову у виконанні Скарлет Йохансон, але навряд чи знайдеться людина, яка в захваті від Хоукая.
Що в фільмах, що в коміксах, йому ніколи не приділяли достатньо уваги. Хоукай в команді Месників це як Рінго Старр в Бітлз – на фоні суперзірок (чи супергероїв) обидва персонажі не виділяються і шанувальників, практично, не мають.
Проте ситуація кардинально змінилась, коли сценарист Метт Фрекшн об’єднався з художником Девідом Аха, щоб перезапустити комікс про Хоукая. Автори здійснили справжній переворот в індустрії та вдихнули нове життя в непримітного персонажа. The A.V. Club назвав дану серію «найращим коміксом Марвел». Я не впевнений, що це найкраща серія, але точно можу сказати, що цей комікс надзвичайно оригінальний та експериментальний.
Чому комікс здійснив переворот в індустрії? Перш за все, малюнок – він виконаний в стилі 60-х з мінімальним використанням деталей та обмеженою палітрою кольорів. Порівнюючи Amazing Fantasy №15 з малюнком Девіда Аха можна побачити схожі риси. Такий стиль вже почав відходити в минуле, але Аха повернув йому популярність.
Як змінився сам Хоукай? Він став більш схожим на живу людину. Ось він намагається налаштувати телевізор чи врятувати сусідів від виселення.

Цей комікс розповідає нам чим займається Хоукай у вільний час. Тобто всі його супергеройські справи служать лише фоном. Головних героїв тут двоє: Хоукай і Хоукай. Ви зрозуміли? Ні? Перший Хоукай – це Клінт Бартон, той самий, котрого ми бачили в фільмі «Месники». Другий Хоукай – це Кейт Бішоп з команди Молоді Месники. Вона ще підліток і тусить з дорослим Бартоном. Хоч Кейт не така досвідчена як сам Клінт, проте вона часто витягає його з колотнеч.
Комікс побудований таким чином, що кожен випуск – це окрема історія. Проте яка історія… 3-ій випуск показує нам 9 поганих ідей за один день в житті Хоукая, в 11-ому випуску головним героєм є собака Хоукая, яка веде власне розслідування вбивства, 19-й випуск максимально повно для коміксу показує, як сприймає світ людина з порушенням слуху.
В серії простежується основна сюжетна лінія від першого до останнього випуску, і йдеться не про загарбання світу чи війну з інопланетною расою, а про захист Хоукаєм жителів свого будинку від російської гопоти. Так, вони основні лиходії серії. Гопники в спортивних костюмах та в кросівках адідас, котрі постійно кажуть фразу «бро», зрозумів бро?
Крім Девіда Аха у створенні коміксу прийняли участь ще кілька художників і, на мою думку, це основний недолік серії. Аха створив 12 номерів серії з 22. Інші художники не змогли відчути загальний стиль, тому їх малюнок виглядає посереднім і нецікавим у порівнянні з Девідовим.
Хав’єр Пулідо, художник 4-5 номерів та щорічнику, мене розчарував. Його графіка зовсім не підходить для коміксів. І сюжет найслабший в номерах, де він малює. Таке відчуття наче сценарист Метт Фрекшн розумів, що працює з халтурщиком і сам вирішив особливо не перетруджуватись.
Сюжет, буває, просідає на один-два випуски, проте потім так різко вгору піднімається, що дивуєшся як один автор втримує в собі дві особистості: генія і ледацюгу.
Марвел створили комікс про Хоукая, який хоч на мить став зіркою, а не героєм на задньому плані. Супергерой без суперздібностей у світі, де живуть боги, мутанти і прибульці.
Автор огляду Засипкін Євгеній. Ексклюзивно для ideo-grafika.com
Залишити коментар
You must be logged in to post a comment.