Clic - Огляд альбому "Клік"


Кілька місяців тому, я, втамовуючи свою ще підліткову тягу до усякого сороміцького і забороненого, придбав і прочитав повне зібрання історій Міло Манари під назвою «Клік». Якщо коротко — це алегоричний і гіперболізований порно-альбом. Основна ідея якого — це природа панування у сексі.

Існує такий собі перемикач, за допомогою якого можна керувати хіттю жінки, в кору головного мозку якої вживлено спеціальний чіп. Якщо його трішки ввімкнути — жінка потече, якщо викрутити на повну — жінка оскаженіє і кидатиметься на людей, аби ті її відпорали в усі діри. Погодьтеся, вам хотілося у пубертатному віці чогось такого, аби подолати страх, сором і всі соціальні бар’єри на шляху до задоволення.

Насправді чарівна коробочка — це символ. Усі ми живемо в полоні химерних обмежень, стримуємося і вигадуємо нові обмеження, які перешкоджають отриманню задоволення. Але найбільше утискають жінок, хоч вони складають більшість нашого суспільства. Принаймні так мені виглядає в межах українського соціуму. От, скажіть, вас батьки навчали, як слід задовольняти партнера, навіть не сексуально, а бодай морально? Ви обговорювали способи здобуття довіри і зближення із коханцями чи друзями? Про це не прийнято говорити, цього встидаються, або навпаки перетворюють бесіди про це на щось брудне, огидне, непристойне.

«Клік», на перший погляд — це еротичні фантазії сексуально стурбованого підлітка. Але, дідько, ні — він про свободу вибору, про волю і чин. Нехай виражається усе це у площині відірваного від реальності, скажено хтивого кохання, але все ж — це чотири потужні історії, про жінку і її бажання. Не бажання догодити своєму чоловікові, а лише бажання бути щасливою і вдоволеною.

Огляд альбому "Клік"

За кілька місяців після прочитання «Кліка» ідеї і образи звідти допомогли мені краще зрозуміти мою партнерку і здобути ще більшу її довіру, встати на шлях глибокого порозуміння. Непогано, як для якогось італійського порно-альбомчика. Принаймні спеціалізована література про стосунки такого ефекту досі не давала. Рекомендую «Клік» до прочитання усім, хто працює над стосунками, а не просто розводить руками: „Не склалося“.

Автор огляду Олекса Мельник. Публікується за погодженням з автором.