Блексед-землемір

Почнемо з головного. «Блексед» – це шедевр.

Історія, що засновується на кропітливому відтворенні епохи американських 50-х років. Детектив, що достеменно знає правила гри «нуару», але щоразу переформатовує всі складові для створення унікальних сюжетів. Головний герой без минулого і його жінки без майбутнього. Атмосфера міста гріхів, в якому люди поводяться гірше за тварин і за маскою кожного звіра криється особиста трагедія.

Російською наразі перекладено 4 історії про детектива Блекседа. Читаючи ці романи, мене не полишало відчуття, що з кожною наступною оповіддю автори набирають сили, вірять у себе і постійно піднімають планку.

 

«Десь посеред тіней» – класична історія про корупцію, розслідування вбивства актриси і пошук справедливості у світі, де немає ні правди, ні надії. Особлива символічна фішка – постать того, хто втілює зло. Його видова приналежність у світі диких тварин. І плазунів.

«Полярна нація» – чудова історія, в якій переплітаються історії про нацизм, рух «Чорних пантер», розповідь про сімейні цінності і кілька сюжетних твістів. Починаючи з цього роману, з’являється особливість всіх видань «Блекседа» – форзаци, що доповнюють основний сюжет книжки, розширюючи всесвіт.

 

«Червона душа» – переосмислення маккартизму, страх комуністичної загрози та гонка озброєнь. Окремо варто звернути увагу на картини художника Литвака, котрий є прямою вказівкою на роботи одного з найважливіших митців ХХ століття – Марка Ротко.

«Пекло мовчання» – чи не найбільш екзотична історія, що, вперше в усій серії, має містичний вимір. Новий Орлеан, джаз, поганські вірування і дев’ять життів кішки. І форзац у цій історії змусить вас взагалі схопитися за голову та переосмислити всю історію.

 

Окремо також варто відзначити вичерпні коментарі до кожного з видань.

Але все одно лишається прекрасний момент, якому коментатори не надали уваги.

У «Полярнії нації» Блекседа запитують, чим він насправді займається. У відповідь лунає: «Я землемір».

Землемір «Замку» Кафки. Де реальність нуару має лише безпросвітні відтінки чорного, в які змушені вдивлятися звірі цього світу.

Автор огляду Олександр Михед. Ексклюзивно для ideo-grafika.com