Бойовий хлопець Поупа

Легендарний Пол Поуп повертається в комікс індустрію. Автор «100%» та «Heavy Liquid» створив визначний авторський комікс «Бойовий Хлопець», який був випущений в США в 2013 році. Він працював над своєю новою історією 6 років. В наших краях перекладом коміксу займалось видавництво Jellyfish Jam. Лише наприкінці листопада «Бойовий Хлопець» опинився на полицях більшості комікс-шопів на території СНД.

На відміну від Marvel та DC, «Бойовий Хлопець» належить до авторських коміксів. Тобто, Пол Поуп виступає сценаристом та художником коміксу з оригінальним сюжетом та оригінальними персонажами.

Сюжет коміксу розгортається у місті Аркополіс, який заполонили монстри. Як тільки наступають сутінки, монстри з’являються на вулицях міста, щоб схопити дітей і затягти їх у підземний світ (Навіщо вони це роблять? В першому томі про це ні слова). Проте місто має свого героя – Хаггарда Веста. Такий собі Бетмен, що всіх рятує. На перших сторінках Вест вмирає і населення Аркополісу впадає в паніку, адже хто їх тепер буде захищати.

Далі параллельно розвиваються дві гілки сюжету. В першій йдеться про дочку Хаггарда Веста. Вона хоче зайняти місце покійного батька і стати новим героєм міста. Друга гілка сюжету розповідає про 12-річного хлопця з іншого світу. Він і є головним героєм коміксу. Хлопчина має досить цікаве ім’я – Бойовий Хлопець. Напередодні дня народження наш герой повинен пройти ритуал дорослішання. Ідея ритуалу в тому, щоб перемітистись в інший світ, перебити всіх лиходіїв, врятувати мирне населення, а потім повернутись додому. Разом зі своїм батьком, який дуже схожий на Тора, Бойовий Хлопець потрапляє в Аркополіс. Той дає йому останні настанови та вручає валізу з купою цікавих речей: 12 чарівних футболок з образами тварин, книжку з короткою характеристикою усіх відомих монстрів та ще багато чого цікавого.

Залишившись один на один з містом, Бойовий Хлопець мусить його врятувати.

Загалом комікс має простий сюжет і націлений в першу чергу на юних читачів. На прикладі дочки Хаггарда Веста, автор учить нас справлятись з втратами. В той час як Бойовий Хлопець готує молодих читачів до університету, адже він потрапляє в зовсім незнайомий світ, не знає як йому самому з усім впоратись і лише, коли йому дуже потрібна допомога, Бойовий Хлопець може зателефонувати батькові і заручитись його підтримкою.

Малюнок у коміксі бездоганний. Пол Поуп належить до того типу художників, які за допомогою пари ліній можуть створити щось неможливе. Стиль дуже нагадує комікси та мультфільми 80-х років. Читаючи «Бойового Хлопця», музика сама заграє у вас в голові.

Шкода, що розмір коміксу маленький. Щоб ви розуміли, за форматом «Бойовий Хлопець» менший за стандартні ТПБ Комільфо на 1.5см в ширину та на 3см в висоту.  Я розумію, що оригінальний комікс був такого ж розміру, але хотілося б мати білший формат у виданні Jellyfish Jam. А так, доводиться вдивлятись в діалоги та зображення.

Комікс можна прочитати менше ніж за годину. Адже тут простий сюжет та мінімум діалогів. Для мене це стало ще одним мінусом.

Готем Тіма Бьортона

Загалом, «Бойовий Хлопець» -це наповнений драйвом комікс про маленького хлопця, який б’є пики усім монстрам в апокаліптичному світі. Характери у персонажів нешаблонні та привабливі. Сюжет простий, але цікавий та інтригуючий. Фантастичний малюнок змусить вас повертатись до прочитаної історії знову і знову, щоб переглядати улюблені моменти. Незважаючи на певні недоліки, «Бойовий Хлопець» все одно класний і незабутній комікс. Надіюсь, що продовження вийде незабаром і його не доведеться чекати ще 6 років.

Автор огляду Засипкін Євгеній. Ексклюзивно для ideo-grafika.com